صفحه شخصی دبیر و دبیران
علی زارع مشاور تحصیلی پایه دهم - متوسطه دوم پسرانه
توجه: شما هم می توانید با ورود به سیستم و ثبت نظرات خود،باعث دلگرمی ما شوید...
علی زارع
مشاور تحصیلی پایه دهم - متوسطه دوم پسرانه
شنبه 1397/10/29 ، ساعت 13:55

تجربهی لذتبخشِ موفقیت

مطالعهی خود را اولویتبندی کنید.

دانش‌آموزان موفق از مسیر موفقیت خود آگاهی دارند، زیرا مطالعه‌ی خود را اولویت‌بندی می‌کنند. وقت گذاشتن برای دوستان، خانواده، تفریح، وزش و .... کاملا ضروری است و قرار نیست به آن‌ها کم‌توجهی شود. اما نباید هرگز مدت زمان لازم برای مطالعه‌ی خود را که هدف اصلی شماست نادیده بگیرید. بهتر است که مطالعه اولویت اول شما باشد.

تمرکز داشته باشید.

دانش‌آموزان موفق بر روی کارشان تمرکز می‌کنند. اگرمجبور هستید یک فصل از کتاب خود را در مدت یک ساعت مطالعه کنید، به هیچ چیز جز این موضوع فکر نکنید. اگر نیاز به استراحت داشتید، می‌توانید به مدت 10 دقیقه استراحت کنید، اما اجازه ندهید که بیشتر از این زمان طول بکشد .

اگر نمی توانید بیشتر از 15 دقیقه تمرکز و مطالعه کنید ابتدا برای 20 دقیقه مطالعه‌ی پیوسته تمرین کنید. بعد از آن برای 30 دقیقه مطالعه‌ی پیوسته و به همین ترتیب تا مدت زمان مناسب ادامه دهید. قرار دادن  10-15 دقیقه استراحت در بین مطالعه می‌تواند انرژی شما را دوباره احیا کند و دوباره متمرکز شوید.

خودتان را با هیچکس مقایسه نکنید.

دانش‌آموزان موفق فقط روی کار و شرایط خودشان تمرکز می‌کنند. آن‌ها اهمیتی نمی‌دهند که دیگران در چه شرایطی هستند و معتقدند که تنها چیزی که مهم است موفقیت و پیشرفت خودشان است. اگر مدام به دیگران فکر کنید از شرایط فعلی خودتان ناامید می شوید. یاد بگیرید که دیگران را کنار بگذارید و تمرکز کنید تا بهترین کار را انجام دهید.

پیشرفت تدریجی داشته باشید.

اگر می‌خواهید یک دانش‌آموز موفق باشید، نباید قصد داشته باشید از "C" به میانگین "A" بروید. در عوض، شما باید بر روی رفتن به "C +" و سپس "B-" و غیره کار کنید. بنابراین پیشرفت شما راحت‌تر و امکان‌پذیرتر به نظر خواهدرسید.